Earth Positive

  • Kvalita produktu
    * * * *
  • Rychlost dodání
    * * *
  • Cena
    * * *

Eticky a organicky vyrobené produkty výhradně s využitím udržitelné energie generované z větrné a solární energie, EarthPositive® je praktickým a okamžitým řešením, jak čelit největším výzvám a podniknout okamžitá opatření v boji proti změně klimatu.

Oblečení EarthPositive® je vyrobeno tak, aby demonstrovalo nejvyšší možné ekologické, sociální a etické standardy v jednom z odvětví, která nejvíce poškozují životní prostředí na světě. Poskytuje hudebnímu, módnímu a reklamnímu oděvnímu průmyslu známý produkt, se kterým lze propagovat povědomí a jednat o změně klimatu.

Dokončení projektu vývoje oblečení EarthPositive® trvalo dva roky; je navržen tak, aby oděvnímu průmyslu poskytl plán pro etickou a udržitelnou výrobu.

POSLÁNÍ SPOLEČNOSTI

Earthpositive® je zelená revoluce v reklamním oblečení: Climate Neutral Clothing.

EarthPositive® byl vytvořen v moderním světě, kde globální průmyslová civilizace způsobila nenapravitelné škody, nejprve na životním prostředí a nyní i na našem klimatu. Každý přírodní živý systém upadá a klima je pro člověka „poslední hranicí“ způsobených škod.

Společnost chápe, že změna klimatu představuje souhrn všech ekologických a environmentálních škod způsobených na naší planetě za poslední století. Jejich posláním je inspirovat a realizovat řešení této klimatické krize. Oděvní průmysl je již dlouho jedním z odvětví, která nejvíce poškozují životní prostředí a společnost; " EarthPositive® má jediný cíl, a to dokázat, že je možné vyrábět bavlněné oděvy bez jakýchkoli škodlivých vlivů"

Organické a etické standardy jsou výchozím bodem v dodavatelském řetězci EarthPositive®, který eliminuje emise skleníkových plynů, jak je to jen v současnosti možné, prostřednictvím „nízko emisního“ ekologického zemědělství a dosažením uhlíkově neutrálního stavu ve fázi výroby.

100 % ORGANICKÝ PRODUKT

EKOLOGICKÉ FAIR TRADE PRAKTIKY

Podle Globálního standardu organického textilu (GOTS) jsou zemědělci a pracovníci v terénu chráněni přísnými sociálními kritérii a zákazem používání jedovatých chemikálií, které mohou vážně poškodit zdraví zemědělců.

International Working Group on Global Organic Textile Standard (GOTS) vznikla jakoiniciativa předních normalizačních organizací v roce 2002 s cílem sjednotit různé existující normy a návrhy norem, které způsobily zmatek u účastníků trhu a spotřebitelů a byly překážkou pro svobodné mezinárodní obchod s ekologickým textilem.

ZEMĚDĚLSTVÍ S NÍZKÝM VLIVEM NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Společnost se rozhodla pracovat v regionech, kde se organická bavlna pěstuje a sklízí ručně bez mechanizace, a protože organické zemědělství nepoužívá chemická hnojiva na ropné bázi, pesticidy nebo herbicidy, je méně závislé na fosilních palivech.

UHLÍKOVĚ NEUTRÁLNÍ

Oblečení EarthPositive se vyrábí v uhlíkově neutrálních výrobních závodech v Indii z organické bavlny s „nízkým dopadem“. Distribuuje se prostřednictvím uhlíkově neutrálních skladů a kanceláří v Londýně, které využívají pouze obnovitelnou zelenou elektřinu.

VŠEOBECNĚ PŘÁTELSKÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Oblečení EarthPositive je certifikováno Oeko-Tex 100 Standard, třída I, který je zárukou nezávadnosti textilií a barviv pro lidské zdraví. Znamená to také, že během výroby oděvů Earth Positive věnují větší péči zavádění ekologických výrobních metod.

Značky

Nilmore

Když mluvíme o společnosti Nilmore, musíme zmínit, že se jedná o českou, mladou a perspektivní společnost, která zahájila svou oficiální existenci
v roce 2018.
Nilmore

Stanley Stella

Stanley Stella je belgická značka oděvů, která se specializuje na výrobu udržitelného textilu při zajištění spravedlivých pracovních podmínek pro lidi pracující v textilním průmyslu a také transparentnost v dodavatelském řetězci.
Stanley Stella

Neutral

Neutral je dánskou značkou, která se zaměřuje na výrobu udržitelného a ekologického oblečení. Jejich klíčovými hodnotami jsou ekologie a etika, což je patrné ve všech aspektech jejich podnikání.
Neutral

Ozvěte se nám

774 226 226 vyroba@danielson.cz