Často kladené otázky

FAQ

Nejčastější otázky vám zkusíme odpovědět na jednom místě.

Jaký je rozdíl mezi přímým sítotiskem a sítotiskovým transferem?

Přímý sítotisk je tiskovou technologií, která daný design tiskne přímo na textil prostřednictvím sítotiskového rámu (1 síto = 1 barva). Sítotiskový transfer nejprve tiskne daný design na speciální přenosové médium (transferový papír nebo fólie) a až následně zažehluje na lisech zpravidla na materiály, které nelze vyhotovit na přímým sítotisku (kšiltovky, batohy, kapsy u kalhot apod.).

Jaký je rozdíl mezi DTG a přímým sítotiskem?

DTG (přímý digitální tisk) tiskne přímo na textil pomocí speciálního inkoustu (CMYK barvy) a je vhodná na maloobjemové zakázky s plnobarevnobarevnými motivy. Přímý sítotisk používá sítotiskové rámy, protřednictvím kterých se tiskne na daný textil s tím, že na každou barvu v designu se nastavuje na stroji jedno síto. Tato technologie je z tohoto důvodu vhodnější pro větší objemy a je omezena na 10 viditelných barev. Digitální technologie zvládnou naopak neomezený počet barev stejně tak, jako u Vás doma standardní tiskárna na papír.

Jak dlouho potisky vydrží?

Veškeré naše potisky vydrží zhruba 50 - 100 pracích cyklů s ohledem na vybranou technologii. Doporučujeme veškerý potištěný textil žehlit z rubové strany, prát na maximálně 30 C z rubové strany. Zároveň nedoporučujeme používat agresivní prací prostředky a sušičku. V případě potřeby dokážeme zajistit barvy, které odolají průmyslovému praní na 90 C.

Co znamená separační tisk?

Separační tisk je tiskový proces používaný pro přímý sítotisk. Jeho hlavním cílem je rozdělit (separovat) vícebarevný design obsahující stíny a přechody barev na jednotlivé složky barev, které budou použity při tisku. Cílem je zajistit finální produkt, který bude vyobrazovat reálné požadované barvy vč. všech stínů a drobných detailů.

Jaká tisková data jsou potřebná pro DTG technologii?

Dodaná data by měla mít minimálně 300 DPI a ve velikosti odpovídajícímu reálnému rozměru tisku. Co se týče formátů dokumentů, mezi vhodná patří - JPG, PDF nebo PNG. Pokud budete takováto data potřebovat zpracovat, respektive vytvořit, dokážeme tuto službu pro vás také zajistit.

Jaká tisková data jsou potřebná pro sítotisk?

Data pro přímý sítotisk nejlépe zašlete v křivkách, díky čemuž následně dokážeme zajistit tu nejvyšší kvalitu tištěných detailů. Mezi vhodné formáty dokumentů patří PDF nebo ai. Pokud budete takováto data potřebovat zpracovat, respektive vytvořit, dokážeme tuto službu pro vás také zajistit. Pokud byste potřebovali tisknout nějaký obrázek, který nejde dodat v křivkách, jeho rozlišení by mělo být minimálně 300DPI na požadované velikosti tisku, aby byla zaručena nejlepší možná kvalita.

Je možné uschovat síta pro další zakázky?

Bohužel nikoliv. Použitá síta se vždy po realizaci zakázek recyklují a používají do dalších zakázek.

Mohu si dodat vlastní softwarová data pro výšivku?

Ano, je to možné. A to ve formátu .dst. Doporučujeme však vyhotovit vyšívací data přes naší společnost. Jedině tak budete mít na zrealizovaný a výsledný produkt záruku dle obchodních podmínek. Za kvalitu dodaných softwarových dat totiž nemůžeme ručit.

Je společnost Danielson reklamní agenturou nebo výrobní společností?

Společnost Danielson je českou výrobní společností a jednou z největších v celé EU. Více informací o naší společnosti můžete naleznout v sekci Co děláme..

Kde se vyrábí dodávaný textil?

V případě standardního konfekčního textilu je většina textilu vyrobena v Bangladéši, Číně a Pákistánu. V případě zakázkového textilu v Evropě a pokud si u nás objednáte textil od společnosti Nilmore, jeho tkanina je vyrobena v Německu, textil ušit a potisknout v ČR a následně zrecyklován v Nizozemsku.

Jaké má společnost Danielson dodací lhůty?

Dodací lhůty bude s Vámi obchodní zástupce řešit vždy individuálně, protože se odvíjejí nejen od podoby a složitosti zakázky (objem, vybraný textil a jeho skladová zásoba, počet aplikací, doplňkové služby atd.), ale i od naplněnosti našich výrobních zdrojů. Termíny pro standardní zakázky se pohybují však okolo 10 pracovních dní od schválení korektury a případně zaplacení zálohové faktury.

Je možné expedovat zakázky i do zahraničí?

Ano, veškeré zakázky je možné expedovat kamkoliv po celém světě. Spolupracujeme s prověřenými logistickými partnery (např. DPD, UPS, PPL, GLS) a mimo to nabízíme i individuální dopravu, abychom vám poskytli širokou škálu možností doručení. V případě potřeby nabízíme tzv. zasílání od klienta na klienta.

Mohu si vyzvednout textil osobně ve vaší výrobě?

Po dohodě s obchodním zástupce je možné vyzvedávat zboží na expedici v našich vybraných výrobních závodech :

Výroba Žatec:

Danielson s.r.o.
Plzeňská 2155
438 01 Žatec

Otevírací doba: 7:00 - 14:30

Výroba Ostrava:

Danielson s.r.o.
Nad Porubkou 2343
708 00 Ostrava-Poruba

Otevírací doba: 7:00 - 14:30

Je možné si objednat textil bez potisku?

Od většiny výrobců textilu je možné objednat i textil bez potisku. Jedná se například o značky Malfini, B&C, Sols, Nilmore, TeeJays, Gildan, Fruit of the Loom. Neváhejte nás tedy kontaktovat a my Vám zpracujeme individuální cenovou nabídku.

Jaké jsou platební podmínky, respektive možnosti plateb?

Pokud s naší společností budete spolupracovat poprvé, první tři objednávky jsou realizovány na základě vystavených a zaplacených zálohových faktur. Následně po třech realizovaných zakázkách budete mít možnost zažádat o převedení na platbu převodem se 14 denní splatností.

Co všechno potřebuji mít k dispozici pro zpracování cenové nabídky a následnou realizaci zakázky/objednávky?

Pro zpracování cenové nabídky a každou realizaci zakázky je nutné zaslat:

  • 1. kvalitní tisková nebo vyšívací data (logo nebo design v křivkách) vč. informace o požadovaném umístění
  • 2. rozpis textilu (požadované velikosti, barvy, počty)
  • 3. fakturační + dodací adresu
  • 4. kontaktní údaje (jméno, telefonní číslo, e-mail), případně kontaktní údaje subjektu, na který se bude zakázka doručovat.

Kolik bude stát realizace jedné zakázky?

Každá naše zakázka je unikátní s ohledem na vybraný textil a tiskovou/vyšívací technologii a ve vztahu k požadovanému počtu poptávaných/objednaných kusů. Minimální hodnota standardní zakázky je v naší společnost stanovena na 3 000 Kč.

Pro jaké zákazníky vyrábíte?

Vyrábíme pro různé typy našich zákazníků a podrobnější detaily naleznete v menu Proč s námi.

Jaký je rozdíl mezi výšivkou a nášivkou?

Výšivka zahrnuje vyšívání designů pomocí vyšívací stroje přímo na textil. Naopak nášivka se nejprve zpravidla vyšívá na samostatný kus látky, která se až následně připevňuje na povrch jiného materiálu, respektive textilu.

Co umíte navíc oproti konkurenci?

Oproti konkurenci dokážeme nabídnout veškeré tiskové a vyšívací technologie pod jednou střechou vč. speciálních šicích prací, individuálního balení, grafických služeb a zejména dodání textilu za bezkonkurenční ceny. V rámci jednotlivých technologií navíc dokážem vyhotovovat unikátní tiskové i vyšívkové efekty. Navíc disponujeme jednou z největších výrobních kapacit v celé EU a nabízíme v rámci našich služeb i odborné poradenství. Nedílnou součástí konkurenčních výhod jsou získané mezinárodně uznávaných certifikátů ISO 9001 a 14001. S námi jednoduše získáte stabilního partnera a sílu velké skupiny Danielson, o kterou se můžete opřít.

Co mám dělat, když potřebuji cokoliv reklamovat?

Na kterékoliv naší stránce naleznete v patičce Postup vyřízení reklamace, který vám přiblíží, jak postupovat a zároveň zodpoví další dotazy ohledně reklamačního procesu.

 

Ozvěte se nám

774 226 226 vyroba@danielson.cz