Jednička v České republice

Ve výrobě oděvů pro podnikatele i korporace. Spolehlivě a kvalitně od roku 2006.

Naším posláním

je vyrábět kvalitní zakázkový textil udržitelný pro naši planetu a být lídrem v EU.
Video
Přehrát video

Naším cílem je využít technologických inovací a stát se lídrem EU v udržitelném zušlechtění a lokální výrobě oděvů s virtuálními sklady.

Rok 2022 -  investovali jsme do české společnosti NIL TEXTILE, která jako jediná v EU vyrábí cirkulární oblečení, které je skutečně udržitelné pro naši planetu.  Textil je navíc vyroben od materiálu po ušití v České Republice.

Rok 2021-2022 - investovali jsme více jak 30 mil. CZK do digitalizace výroby a pořízení moderních výrobních technologií pro nižší environmentální dopad výroby.

Rok 2019 - získali jsme  environmentální certifikaci ISO 14001 a řídíme snižování našich dopadů pro planetu.

Celý tým společnosti Danielson sehraně pracuje na tom, aby naši zákazníci dostali neotřelé řešení přesně pro jejich potřeby. Náš tým je plný schopných a pozitivně naladěných lidí, kteří firmu neustále posouvají vpřed, stejně tak jako naše profesionální technologické zázemí nám umožňuje poskytovat služby na té nejvyšší úrovni.

Jako ryze česká společnost jsme hrdí na to, že se nám dlouhodobě daří být úspěšnými v tuzemsku i v zahraniční.

Zakládáme si na tom, že plníme vše, co slíbíme. Díky tomu jsou naši zákazníci spokojeni a my můžeme zdravě růst. Největší radost nám dělají letité spolupráce, kterých si velmi vážíme a snažíme se vždy dělat maximum pro spokojenost našich partnerů.


Náš příběh

Začínali jsme v roce 2006 s výrobou strojní výšivky a jedním vyšívacím strojem. Měli jsme pronajaté prostory ve staré textilní fabrice a fungovali jsme jako klasická rodinná firma, kde všichni dělají všechno.

Všichni jsme byli parta nadšenců a chtěli jsme světu dokázat, že máme na to, stát se jedničkou v tuzemsku. Danielson úspěšně rostl a rozvíjel se. Výdělky jsme investovali zpět do dalšího rozvoje a rozšiřování našich služeb. V dalších letech jsme přidali sítotisk, transfery a také dodávky katalogového textilu

 

Naše proměna

S tím, jak nám firma rostla pod rukama, přišla další výzva v podobě změny řízení. Museli jsme se přeorientovat z rodinné firmy na strategicky řízenou firmu s rozdělením kompetencí. A jak už to tak bývá, přerod a transformace firmy se neobešla bez složitých a velmi náročných období. Naštěstí žádná bouře netrvá věčně a my jsme z této změny vyšli ještě silnější a stabilnější.

 

Naše současnost

Získané zkušenosti a schopnosti v kombinaci s nově příchozími kolegy výrazně posílily naše postavení. Během uplynulých 10 let jsme se stali jedničkou na domácím trhu a přivítali jsme do naší skupiny řadu dalších firem.

V současnosti patříme mezi top 3 firmy v EU a máme přes 200 zaměstnanců. Našimi stabilními odběrateli jsou spolky, podnikatelé, firmy i nadnárodní korporace. Naše výrobky prodáváme do mnoha zemí v EU. 

 

Naše budoucnost

V roce 2022 jsme přistoupili k transformaci naší vize, která výrazně zvyšuje přesah a smysl našeho podnikání.

Investujeme do výrobní společnosti NIL TEXTILE, která jako jediná v EU vyrábí zcela cirkulární a skutečně udržitelné oblečení.

Další investice ve výši 30 mil. CZK  byly učiněny do digitalizace výroby a zefektivnění výrobního procesu.

Stále se těšíme na posilování spolupráce se stávajícími partnery a na další nové příležitosti i výzvy v budoucích letech.

Naše hodnoty

definují naši firemní kulturu a jak se chováme uvnitř naší společnosti i jak jednáme navenek.

Hlavní vedení společnosti

Martin Evan
CEO
Martin Evan Martin Evan
"Vůle a odhodlání jsou naším klíčem k úspěchu, schopnost vstát a nevzdat se nás vede k vítězství, ale až odkaz, který zanecháme, je naší věčnou stopou."
Historie Zavřít historii
Martin je profesionál s bohatými zkušenostmi v oblasti obchodu a celého dodavatelského řetězce, které získal během svého dlouholetého působení v největších firmách daného segmentu ve Spojených státech amerických, kde postupně získal cenné znalosti, dovednosti a zkušenosti, které jsou pro vedení firmy nezbytné. V Danielsonu si prošel několika klíčovými pozicemi, včetně role ředitele obchodu, nákupu a výroby, které mu umožnily získat komplexní přehled o chodu společnosti, což umožnilo plynulé předání celkového řízení firmy od zakladatele a majitele, jehož důvěru si získal nejen díky svým profesním dovednostem, ale také svým charakterem. Martin je vůdčí typ s přirozenou autoritou a mezi jeho hlavní přednosti patří skvělé vyjednávací a komunikační schopnosti, nezlomná vůle a přesvědčení vedoucí k dosažení stanovených cílů. V roli CEO spojuje své bohaté zkušenosti a znalosti s osobními schopnostmi a dovednostmi, staví na současných silných stránkách společnosti, nadále rozšiřuje a sdílí společné hodnoty vedoucí k prosperujícímu rozvoji a růstu naší firmy a jde svému týmu příkladem v cestě k naplnění dlouhodobé vize a poslání. Martin vystudoval vysokou školu EPI Dublin v oboru Mezinárodní obchod a svou praxi doplnil o navazující akademické vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získal titul MBA se zaměřením na řízení firmy.
Daniel Maťák
CFO
Daniel Maťák Daniel Maťák
"Počítá se to, co bylo vykonáno a ne to, co bylo řečeno."
Historie Zavřít historii
Historie o Danielovi
Petra Staňková
CHRO
Petra Staňková Petra Staňková
"Každý moment empatie je začátkem pozitivní změny v srdci druhého člověka."
Historie Zavřít historii
Petra začala svou profesní kariéru v reklamní agentuře, kde si v rámci kariérního růstu prošla několika pozicemi. K našemu týmu se připojila v roce 2011. Od té doby prošla několika klíčovými pozicemi, ale od začátku bylo zřejmé, že hlavním cílem a motivací bude vždy práce v oblasti HR, a proto vystudovala bakalářský obor Psychologie pro manažery, na který pak navázala magisterským studiem oboru Řízení lidských zdrojů. V roli HR ředitelky zúročuje nejen poznatky a znalosti získané ze studií, ale především zkušenosti a dovednosti z pozic, kterými si během své profesní kariéry prošla. Petra je empatickou a komunikativní profesionálkou, která má dlouholeté zkušenosti v oblastech, ve kterých je důležitá lidská interakce a komunikace. Dokáže velmi efektivně a empaticky naslouchat a komunikovat s lidmi různých osobností bez ohledu na to, na jaké pozici pracují. Cílem Petry a jejího týmu je vždy vybrat takové spolupracovníky, kteří nás doplní a obohatí svými znalostmi, dovednostmi a charakterem. Je lidem oporou nejen během jejich adaptace, ale po celou dobu trvání naší spolupráce, a to jak v rovině pracovní, tak i v té osobní.
Luděk Jiráček
Sales director
Luděk Jiráček Luděk Jiráček
"Citát zůstane citátem, pokud nezačneš konečně něco dělat."
Historie Zavřít historii
Jako vedoucí obchodu je Luděk zodpovědný za obchodní růst ve společnosti Danielson vč. kompletního vedení obchodního a grafického oddělení. V rámci jeho bohaté profesní kariéry působil v soukromém, neziskovém i veřejném sektoru nejen v České republice, ale zejména v zahraničí. Navíc koordinoval mnoho národních a mezinárodních projektů, díky kterým je schopen vést, spolupracovat a vyjednávat s lidmi z různých kultur a na různých úrovních.

Je zastáncem týmové spolupráce a mezi hlavní cíle patří rozvoj a maximalizace lidského potenciálu. Možný neúspěch bere jako příležitost k učení a růstu. Namísto obviňování a sebelítosti hledá konstruktivní a efektivní řešení, které ho motivuje dosahovat lepší výsledky. Pracovitost, kreativita a základní etické hodnoty jsou pro Luďka klíčovými elementy pro zajištění dlouhodobého a udržitelného úspěchu.
Marek Koníček
Production director
Marek Koníček Marek Koníček
"Jednejte s ostatními tak, jak byste chtěli, aby oni jednali s vámi."
Historie Zavřít historii
Marek se věnuje práci s vášní a pokorou a považuje výrobu za své životní poslání. Jeho přesvědčení o síle kolektivního ducha a rozvoji potenciálu, jak osobního, tak týmového, je klíčovým prvkem jeho pracovní filozofie. Své nadšení pro výrobní procesy přetavil v expertní znalosti v oblasti optimalizace procesů za pomoci metodiky Six Sigma, kterou se zabývá a praktikuje ve spolupráci s celým výrobním týmem. Angličtina je jeho druhým jazykem od devatenácti let, kdy začal pracovat v mezinárodním prostředí, například ve Velké Británii nebo USA, kde získával potřebné zkušenosti a znalosti. Marek oceňuje na ostatních především poctivost, lidskost, pracovitost a vážení si práce ostatních. Výrobu jako takovou vnímá jako živý organismus, který vyžaduje neustálý rozvoj a inovaci. Jeho inspirací jsou Tomáš Baťa, Henry Ford či Jan Mühlfeit, jejichž práce a přístup k podnikání ovlivnily jeho vlastní profesní cestu k neustálému učení se a zlepšování.
Dominik Petrák
Supply chain manager
Dominik Petrák Dominik Petrák
"Lidé obvykle zapomenou na to, co děláte nebo říkáte. Ale nikdy nezapomenou, jak se cítí kolem vás."
Historie Zavřít historii
Dominik začínal ve firmě v roce 2014 na pozici manažera zakázek a během let si osvojil znalost našeho segmentu a za svá léta v obchodním oddělení vybudoval síť největších klientů, kteří jsou s námi dodnes. V současné době Dominik uplatňuje své načerpané zkušenosti, velmi dobré komunikační a vyjednávací schopnosti a jazykovou vybavenost na pozici manažera celého dodavatelského řetězce, kde je hnací silou. Vede tým nákupního oddělení a expedičních týmů v našich výrobách. Jeho úkolem je zajišťovat a prohlubovat dlouhodobé vztahy s našimi partnery jak směrem ven, tak i zajistit chod a harmonii u interních týmů a to způsobem, který se promítne na positivní spokojenosti všech zákazníků a kolegů. Dominik dokáže efektivně pracovat ve stresových situacích a zachovává klid a chladnou hlavu, když je potřeba tým uklidnit, sjednotit, namotivovat a přijít s neotřelým řešením.

Ozvěte se nám

774 226 226 vyroba@danielson.cz