Zavoláme Vám zpět On-line poptávka
SKSK DEDE

Mějte pod čepicí a ukažte svůj styl na první pohled - pomůžeme vám říct to čepicí.

Knobloch Petr,
04.05.2015

S přicházejícím jarem vám chceme představit možnosti aplikací pro čepice.


Výšivka

Výšivka je už tradičním zdobením čepic. Vyšíváme je jak na čelo, tak po obvodu hlavy a to jak nápisy, tak obrázky.

Výhodou výšivky je její trvanlivost a kvalitní zhodnocení produktu a také široká barevnost nití. Výšivka může být umístěna na čele čepice v rozměru do 6 cm na výšku a přibližně 8 cm na šířku. Záleží na složitosti a rozložení grafiky. Po obvodu čepice můžeme vyšívat motivy ve výšce do 3 cm a šířce 6 cm. Záleží na umístění a střihu čepice. Výšivka se musí vejít do vyšívacího rámečku, který omezuje její velikost. Nevýhodou výšivky je nutnost zjednodušení a zvětšení motivu tak, aby jeho nejmenší detaily byly vyšitelné.

3D výšivka

Je povýšením klasické výšivky a využívá se pro nápisy a písemné symboly. Podle požadavku na výši výšivky je možné navrstvit jednotlivé stehy nebo je vyztužit pěnovou hmotou. Ta zajistí výšku písma až do cca 3 mm. Tento typ výšivky je oblíbený u streetové módy, sportovních klubů a mediálních hvězd.

 

 

 

Potisk sítotiskovým transferem

Potisk je nejčastějším způsobem pro zdobení čepic. Sítotiskový transfer lze aplikovat na přední díl čepice, stejně jako na jednotlivé panely čepice. Je trvanlivý, lze ho tisknout v pantone a to až do 6ti přímých barev. Motiv se tiskne přes síto na transferový papír, ze kterého se pod termolisem přenese na čepici. Nevýhodou transferu je omezení aplikování přes švy, doporučujeme tedy motiv přizpůsobit panelu čepice, nebo vybrat 5ti panelovou čepici při tisku na čelo. Dalším omezením může být velikost motivu. I tady je omezení ve velikosti detailů pro potisk, které můžeme samostatně nasílit. Velikost tisknutelných detailů vám rádi ověříme po zaslání grafiky.

 

 

 

Potisk digitálním transferem

Tento potisk je další možností pro zdobení čepic. Výhodou je CMYKová technologie tisku, díky které lze tisknout plnobarevné motivy. Motiv se natiskne na fólii, ořízne a potom zažehlí termolisem na čepici. Fólie je pevná a pružná, proto ji lze použít i přes ploché švy. Nevýhodou tohoto potisku je požadavek na celistvost potisku. Potisk lze využít pouze u grafik, které jsou sjednoceny do jednoho objektu. Drobné detaily lze vytisknout i při malé velikosti, ale nelze je vyříznout a složitě se separují. Proto je doporučujeme podtisknout a motiv pak oříznout s plochou, kterou přiblížíme k barvě podkladu.

 

 

 

Sublimační transfer

Sublimační potisk je další CMYKovou technologií pro tisk plnobarevných motivů. Barva se natiskne speciálním inkoustem, který se v termolisu uvolní a vpije do polyesterového vlákna. Po jeho vychladnutí je barva součástí vlákna a aplikace je naprosto odolná. Výhodou je možnost tisku včetně detailů, nevýhodou pak omezení pouze na polyesterové čepice nejlépe v bílé barvě. Při tisku na světlé odstíny čepic je potisk možný, ale bude zkreslen barvou podkladu.

 

 

 

Zajímá vás víc? Je toho hodně? Nebojte se zeptat, rádi vám poradíme a najdeme společně nejvhodnější technologii pro vás. Volejte svého odborného poradce, linku 226 066 770 nebo nám napište na vyroba@danielson.cz.