Zavoláme Vám zpět On-line poptávka
SKSK DEDE

Tisk na problémové materiály novou technologií

Knobloch Petr,
19.03.2015

Hlavní výhody tisku digitálním transferem

  • Lze bez problému tisknout na softshellové bundy, deštníky, šusťákové textilie a impregnované materiály
  • Tiskne plnobarevné motivy CMYK
  • Vhodný i na maloobjemové zakázky
  • Vhodný pro personifikaci textilu
  • Při správném postupu praní a čištění má potisk digitálním transferem stejnou životnost jako klasické tisky sítotiskem.

Omezení tisku digitálním transferem

  • Omezení tisku drobných motivů (např. textů do velikosti 5 mm)
  • Omezení tisku velkých ploch (neprodyšnost, riziko vzniku sámků)
  • Není vhodný na potisk namáhaného textilu
  • Nelze dodržet přesný odstín barev Pantone

Potisk softshellových materiálů

Digitálním transferem lze vyřešit potisk softshellových materiálů, kde mají ostatní technologie potisku horší přilnavost a trvanlivost, nebo zde dochází k zabarvení potisku barvou podkladového textilu. Potisk tvoří speciální fólie, která je zažehlena za vysokého tlaku a teploty na povrch textilu. Díky této folii potisk neabsorbuje barvu z textilu, která se může při vysoké teplotě nažehlení uvolnit. Potisk je ostrý a čistý. Rozdíl tisku mezi sítotiskovým a digitálním transferem lze vidět na náhledech níže, kde je patrné zbarvení potisku barvou textilu u sítotiskového transferu.

 


Sublimace podkladového materiálu do tisku (obarvení tisku)

Kvalitní tisk softshellových materiálů

Tisk plnobarevných motivů

Oproti sítotiskovému transferu není omezen počtem barev, lze tedy tisknout plnobarevné motivy, jako jsou například fotografie či loga pomocí CMYKové technologie. U digitálního transferu nelze dodržet přesný odstín PANTONE. Důležitým faktorem pro kvalitu tisku jsou dodaná data. Čím kvalitnější budou data, tím kvalitnější bude výstup. Pro kvalitní tisk jsou potřeba data v minimální kvalitě 150 DPI.

 


(Obr 3. náhled plnobarevného tisku)

Vhodný na maloobjemové zakázky

Díky snadnější předtiskové přípravě je vhodný pro tisk menšího množství kusů či personifikaci oděvů, např. jména na dresech, jména zaměstnanců, názvy jednotlivých týmů a skupin.

Omezení tisku digitálním transferem

Kvůli omezení pohybu řezací čepele není plotter schopen vyřezat drobné objekty, jako jsou drobné texty, apod. Tento nedostatek lze vyřešit tiskem těchto drobných motivů s pozadím, ideálně v barvě textilu.

Tuto technologii nedoporučujeme pro potisk materiálů, u kterých hrozí riziko často namáhaného umístění aplikace na textilu (např. lokty, kolena) a poškození potisku silným natažením.

 

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat svého obchodníka, nebo nám napište na vyroba@danielson.cz či zavolejte na 226 066 770